اتومبيل کمال تبریزی صداوسیما یادداشت بختیاری

اتومبيل: کمال تبریزی صداوسیما یادداشت بختیاری سریال امنیت مجموعه سریالی تبریزی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اگر کمیسیون نظارت بر برجام تشخیص دهد حتما تصویر العمل تندی نشان می‌دهیم / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور در تصویر العمل به تصویب طرح تحریم‌های تازه علیه کشور عزیزمان ایران از سوی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا تصریح کرد: چنانچه در برجام طرف

اگر کمیسیون نظارت بر برجام تشخیص دهد حتما تصویر العمل تندی نشان می‌دهیم / جهانگیری

جهانگیری: اگر کمیسیون نظارت بر برجام تشخیص دهد حتما تصویر العمل تندی نشان می دهیم

عبارات مهم : ایران

معاون اول مدیر جمهور در تصویر العمل به تصویب طرح تحریم های تازه علیه کشور عزیزمان ایران از سوی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا تصریح کرد: چنانچه در برجام طرف برابر اقدامی کند که کمیسیون نظارت بر برجام که ریاست آن بر عهده مدیر جمهور هست، تشخیص دهد آن اقدام خلاف برجام هست، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران حتما تصویر العمل تندی نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول مدیر جمهور صبحگاه امروز در نشست یکسان اعضای شورای ملی گفت و گوی دولت و بخش شخصی و استانداران و روسای اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان های سراسر کشور که در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه انتخابات بزرگ و با شکوهی را پشت سر گذاشته ایم اظهار کرد: در جریان انتخابات اخیر نیازهای جدی جامعه و مطالبات متراکم و گسترده اقشار متفاوت به وضوح مطرح شد.

اگر کمیسیون نظارت بر برجام تشخیص دهد حتما تصویر العمل تندی نشان می‌دهیم / جهانگیری

وی با تاکید بر اینکه مطالبات همواره جزء پرسشها پیش روی مسئولان نظام هست، گفت: اینگونه نیست که چنانچه در دوره ای به مطالبه ای پیگیری نشد، آن مطالبه از بین بردن شود، بلکه آن مطالبه باقی می ماند تا در فرصتی بهتر از سوی افراد بیشتری مطرح شود.

معاون اول مدیر جمهور همچنین با تاکید بر لزوم توجه به شاخصه های جمعیتی کشور خاطر نشان کرد: این که گفته می شود جامعه ما، جامعه ای جوان است نمی توان در آن متناسب با مطالبات غیر جوانان مطالبات را اجرا کرد.

معاون اول مدیر جمهور در تصویر العمل به تصویب طرح تحریم‌های تازه علیه کشور عزیزمان ایران از سوی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا تصریح کرد: چنانچه در برجام طرف

جهانگیری راجع به همکاری زنان در عرصه های متفاوت نیز اظهار کرد: امروز مکررا گفته می شود که همکاری زنان در عرصه های متفاوت زیاد کردن یافته هست. هنگامی که چنین سخنی مطرح می شود، باید توجه داشت که این جمعیت مطالبات خواست خود را طلب می کنند، بنابراین باید به دنبال تحقق مطالبات این گروه که جمعیتی بیش از نیمی از جمعیت کشور را به خود تخصیص داده شده است می دهند پیگیری شود.

به گزارش ایسنا، معاون اول مدیر جمهور در ادامه صحبت های خود به بیان شرایط بین المللی و منطقه ای پرداخت و با تاکید بر اینکه امروز کشور عزیزمان ایران در یک شرایط پیچیده منطقه ای و جهانی قرار گرفته هست، خاطر نشان کرد: تنش آفرینی هایی که گروه های افراطی با کمک بعضی کشورهای منطقه و همچنین لابی صهیونیستی علیه کشور عزیزمان ایران اسلامی انجام می دهند، روز به روز در حال زیاد کردن و فعال تر شدن هست. این گروه ها توانسته اند که بعضی کشورهای اسلامی را با خود همراه کنند.

جهانگیری ادامه داد: همچنین در آمریکا جریان جدیدی سر کار آمده و کارها جدیدتری را با رویکرد تندتر از قبل علیه جمهوری اسلامی طراحی می کند.

اگر کمیسیون نظارت بر برجام تشخیص دهد حتما تصویر العمل تندی نشان می‌دهیم / جهانگیری

وی با بیان اینکه اتفاقات منطقه ای و جهانی نشان می دهد که ابعاد و مخاطرات جدیدی علیه جمهوری اسلامی در حال طراحی هست، اظهار کرد: آمریکایی ها نشانه مشخصی را دنبال می کنند. مهمترین نشانه گروه حاکم در آمریکا این است که در فضای بین الملل عنوان کند که کشور عزیزمان ایران ناقض برجام است و تلاش کند که اجماعی علیه کشور عزیزمان ایران ایجاد کند، ولی خوشبختانه تاکنون موفق نشده هست. آنها همچنین به دنبال آن هستند که فضای کشور عزیزمان ایران را فضای تروریستی و نامطمئن نشان دهند و در فضای بین الملل به دولت ها و شرکت ها بگویند که با کشور عزیزمان ایران کار نکنند، آیا که تحریم ها و تهدیدهای جدیدی در راه همکاری با این کشور وجود دارد.

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به نظارت شورای عالی امنیت ملی نسبت به برجام و عملکرد طرفین قرارداد، گفت: در داخل کشور و در شورای عالی امنیت ملی که در آن سران سه قوه و نیروهای مسلح حضور دارند و مصوبات آن بعد از تایید مقام معظم رهبری اجرایی می شود، تصمیمی اجماعی گرفتیم. در آنجا گفته شده است که کمیسیونی جهت نظارت بر برجام تشکیل شود و اعضای آن کمیسیون نیز مشخص شده است هست. مدیر جمهور نیز ریاست آن را بر عهده دارد.

معاون اول مدیر جمهور در تصویر العمل به تصویب طرح تحریم‌های تازه علیه کشور عزیزمان ایران از سوی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا تصریح کرد: چنانچه در برجام طرف

جهانگیری در تصویر العمل به تصویب طرح اعمال بعضی تحریم،ها نسبت به جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از سوی مجلس نمایندگان ایالت متحده آمریکا تصریح کرد: اگر در برجام طرف برابر اقدامی کند که کمیسیون نظارت بر برجام آن را خلاف برجام تشخیص دهد، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران حتما تصویر العمل تندی نشان می دهد.

وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تاکنون نیز نشان داده که در برابر حرکات تحرک آمیز طرف برابر نه تنها عقب نشینی نمی کند بلکه اقدامی متناسب با آن انجام می دهد.

اگر کمیسیون نظارت بر برجام تشخیص دهد حتما تصویر العمل تندی نشان می‌دهیم / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور با بیان اینکه باید بگذاریم بخشی که به برجام برمی گردد براساس روال قانونی طی شود و نسبت به بخشی که مربوط به فضای آن است تصویر العمل نشان دهیم، اظهار کرد: باید توجه داشته باشیم که آنها می خواهند بگویند جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جایی جهت سرمایه گذاری نیست. به همین جهت ما باید جلوی این طراحی را بگیریم و آن را به شکست بکشانیم. باید بگوییم اوضاع کشور عزیزمان ایران بسیار اطمینان بخش است و همه جهت کار با کشور عزیزمان ایران اقدام کنند. در همین زمینه به لطف خدا به گونه ای با دنیا همکاری داشته ایم که این اقدام آمریکا نتوانسته فضای بین المللی را به خطر بیندازد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه هیچ کس نباید در میدانی که آمریکا طراحی کرده بازی کند، ادامه داد: چنانچه که فضای کشور اطمینان بخش باشد، همه جهت سرمایه گذاری به میدان خواهند آمد.

وی در ادامه بیکاری، پرسشها محیط زیستی، نظام بانکی و کمبود آب را از جمله چالش های پیش روی کشور بیان کرد و گفت: در برابر مطالبات اقشار مختلف، جامعه، شرایط بین المللی و چالش های پیش رو وقت های مناسبی وجود دارد که وجود امید و اعتماد در مردم یکی از خاص ترین آنها محسوب می شود. مردم اعتماد دارند که پرسشها کشور برطرف خواهد شد.

معاون اول مدیر جمهور با تاکید بر اینکه وجود امنیت در کشور یکی دیگر از وقت های امروز محسوب می شود خاطر نشان کرد: امروز سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان یک نسخه اجرایی که همه آن را قبول دارند به عنوان یک وقت پیش روی نظام قرار گرفته هست. گرچه از سوی بعضی مردها گاهی اوقات گفته می شود که به اقتصاد مقاومتی عمل می کنیم، ولی گویا این افراد به دنبال مچ گیری دولت هستند.

جهانگیری اظهار کرد: امروز در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی طرح های بسیار خوب و جذابی جهت طرف های داخلی و خارجی در بخش های متفاوت اعم از نفت، گاز، برق و صنعت در حال عرضه هست. در این شرایط به جز کشور آمریکا که هیچ گاه ما با آنها همکاری نداشتیم، اروپا، آفریقا و آسیا به دنبال همکاری با کشور عزیزمان ایران هستند.

وی در ادامه صحبت های خود با تاکید بر اینکه توافق بر سر پرسشها محوری و اساسی و یافتن راه حل یکسان و همچنین مسئولیت پذیری جهت ورود به مرحله برطرف کردن حل پرسشها راه حل پیشرفت کشور هست، گفت: امروز همگان قبول دارند که جهت عبور از چالش های پیش رو باید دولتی نیرومند شکل بگیرد. همچنین تشکیل بخش شخصی نیرومند نیز از دیگر موضوعاتی است که همگان در آن توافق دارند.

جهانگیری با بیان اینکه معضل بیکاری از جمله مباحث مورد توافق همه به عنوان عنوان مهم کشور هست، به انتقاد از طرح بعضی مباحث از سوی عده ای در وقت عقد قرارداد بین المللی از سوی کشور پرداخت و اظهار کرد: همگان قبول دارند که بیکاری یکی از معضلات کشور بوده و تولید و سرمایه گذاری بویژه سرمایه گذاری خارجی راه حل آن هست، ولی تا سرمایه گذاری خارجی جذب می شود عده ای صدایشان در می آید، این در حالی است که بر روی این عنوان قبلا توافقاتی صورت گرفته است.

معاون اول مدیر جمهور با بیان اینکه بعضی صدایشان در بیاید اشکالی ندارد ولی گاهی دستگاه های رسمی کشور به مخالف مهم در این زمینه تبدیل می شوند ادامه داد: گاهی اوقات دستگاه های رسمی کشور که موظف و مکلف اند به علت تعهدی که به دولت داده اند و همچنین بودجه ای که از دولت می گیرند از دولت حمایت کنند، به جای میدان داری حمایت از دولت تبدیل به مخالف منتقد کشور می شوند و به گونه ای عمل می کنند که دیگر نفر بعدی جهت عقد قرارداد به کشور نیاید. با این اقدام بلافاصله علامتی به کشورهای خارجی و شرکت های بین المللی داده می شود که جهت عقد قرارداد اقتصادی به این کشور نیایید آیا که در این کشور با حضور شما مخالفت خواهد شد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه باید بپذیریم در بسیاری از پرسشها می توانیم با تفاهم و توافق حرکت کنیم، خاطر نشان کرد: جهت عبور از موانع و دستیابی به رشد اقتصادی مستمر، اشتغال زا و همراه با عدالت اجتماعی نیازمند به صحنه آمدن همه توان کشور اعم از بخش شخصی و دولتی هستیم. در این زمینه بخش شخصی باید به عنوان میدان دار عرصه اقتصادی پای میز مذاکره بیاید و با دولت گفت وگوی نتیجه بخشی انجام دهد.

وی با اشاره به وظایف استانداران کشور به عنوان نماینده عالی دولت در استان ها گفت: یکی از پرسشها اساسی کشور این است که در جلسات گفت وگوی مسئولان تصمیمات خوبی اتخاذ می شود ولی این تصمیمات هیچگاه به مرحله اجرا نمی رسد. در همین زمینه باید راهکاری اندیشیده شود و استانداران با عنوان نماینده عالی دولت در استان باید این راهکارها را بیابند. آنها باید افراد و دستگاه هایی که به تصمیمات اتخاذ شده است عمل نمی کنند را به نهادهای مربوطه معرفی کنند و در صورت تکرار این اقدام با آنها برخورد نمایند. معنای فصل تغییرات نیز انجام چنین ارزیابی ها یا ابقاء یا عوض کردن مسئولان و مدیران جهت اجرای بهتر تصمیمات اتخاذ شده است است.

براساس این گزارش، معاون اول مدیر جمهور در بخشی دیگر از صحبت های خود کم کردن بهره وری بنگاه های اقتصادی، لزوم مسابقه پذیری بخش اقتصادی و ناکارآمدی فضای کسب و کار را از جمله پرسشها پیش روی اقتصاد کشور بیان کرد و گفت: باید تصمیمی گرفته شود که محورهای مانع انجام کار در کشور لغو گردد. این اقدام نیز تا زمانی که گروهی مصمم نشوند اجرا نخواهد شد.

وی با انتقاد از عدم تمکین بعضی افراد و دستگاه ها نسبت به تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که ستاد اقتصاد مقاومتی را تشکیل دهید تا نافذ الکلمه باشد. ما نیز این ستاد را ایجاد کردیم ولی زمانی که به یک مدیر کل مصوبه ستاد را می دهیم او این مصوبه را اجرا نمی کند. ما تلاش می کنیم تا فضایی ایجاد شود تا در آن سرمایه گذار بیاید و اقتصاد مقاومتی اجرا شود، ولی آقایی هر جور که بخواهد می تازد و کل زحمات ما در یک منطقه را هدر می دهد. این در حالی است که چنانچه قرار است اقتصاد مقاومتی اجرا شود و ادامه پیدا کند، همه باید به صحنه بیایند.

معاون اول مدیر جمهور افزود: اگر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی براساس اراده رهبری شکل گرفته است ، نباید کسی در عمل با آن مخالفت کند و فقط یک نفر باید بگوید که چه کسی مخالفت کرده و چه کسی اخلال ایجاد نمی کند؛ هر کسی مناسبت را جهت این ستاد بگذارند ولی در آنجا اگر او گفت امام جمعه یا صدا و سیما یا قوه قضائیه یا شرکت بازرسی فلان کار را انجام داده هست، باید حرف او حرف باشد.

جهانگیری در ادامه صحبت های خود با اشاره به روی کار آمدن کابینه دولت دوازدهم در روزهای آتی اظهار کرد: امیدواریم همانطور که مردم رای داده اند آقای روحانی راجع به کابینه تصمیم گیری کنند. ایشان به نهادها و افرادهای مختلفی از جمله رهبری جهت گزینش اعضای کابینه مشورت می کنند، ولی تصمیم گیری نهایی بر عهده شخص اوست. ان شاء الله کابینه مناسبی از سوی آقای روحانی گزینش خواهد شد و امیدوارم آن کابینه با بخش شخصی خوب کار کند و جهت عبور از چالش های پیش رو برنامه داشته باشد.

معاون اول دولت یازدهم با بیان اینکه تا آخر روز فعالیت دولت همه مسئولان موظف به انجام وظایف خود هستند، خاطر نشان کرد: اگر مدیر جمهور مصلحت را در این ببینند که ما باید در دولت بعدی همراه او باشیم، حتما در این زمینه کمک هایی خواهیم کرد و اگر ایشان تشخیص دهد که برادر دیگری بیایند ما موظف به همکاری با او هستیم.

جهانگیری در آخر با بیان اینکه همه اعضای دولت یازدهم در حد توان خود تلاش کرده اند که پرسشها به خوبی پیش برود، از کارها وزیر کشور تقدیر کرد و گفت: آقای رحمانی فضلی در دولت یازدهم جهت اجرای سیاست ها جهت پیشبرد کار کشور کمک های بسیاری انجام دادند.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | اقتصاد | اقتصادی | جهانگیری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz